Zdarma

odhad-ceny-bytu

Uvažujete nad tím, jakou hodnotu má Váš byt?

Pokud se rozhodnete někdy prodat Váš byt, pak je nutné mít spolehlivý a správný odhad nemovitosti, který je pro úspěšný prodej klíčový. 

Jsem tu pro Vás a odhadnu Vaši nemovitost zcela nezávazně a ZDARMA.

 

Proč ZDARMA?

Velmi rád pomáhám lidem v realitách. Je to oblast, ve které pracuji, kde se vyznám a rozumím jí. V této velmi složité době Vám rád zjistím reálnou tržní cenu Vašeho bytu. Jak to dělám?

 

Proč je odhad velmi přesný?

Protože nepostupuji jako hodně realitních makléřů nebo realitních kanceláří. Já a můj tým máme tyto spolehlivé nástroje pro určení ceny nemovitosti:

 

Přesná data z prodejních cen

Cenu nemovitosti zjišťujeme z údajů o uskutečněných prodejích za prodejní ceny co nejpodobnějších bytů. Tyto byty jsou z nejbližšího okolí a prodeje z nedávné doby.

 

Statistika nuda je, Katastr má přesné údaje

Máme přístup k databázím napojených na katastr nemovitostí, kde jsou uchovány veškeré kupní smlouvy a tedy máme k dispozici všechny potřebné informace o prodaných bytech včetně jejich kupních cen.

 

Máme vlastní databázi prodaných nemovitostí

Dalšího důležitého pomocníka máme v podobě naší databáze prodejů a nabídek s podrobným popisem nemovitostí, fotografiemi a jednotlivými  specifikacemi.

 

Jaká je bohužel běžná praxe?

Běžná praxe realitních makléřů nebo kanceláří, ale i samozvaných odhadců, je stanovení prodejní ceny na základě nabídkových cen uveřejněných na realitních portálech. Podívají se tedy například na www.sreality.cz, najdou dvě až tři podobné nabídky a nabídkovou cenu sníží o 10%. Protože se traduje, že zhruba o takovou částku jsou nabídkové ceny nadhodnocené. Dále z těchto nabídek udělají průměr a výsledek vydávají za tržní cenu Vaší nemovitosti. Když se jim bude chtít, tak Vám možná z toho ještě spočítají cenu za 1 m2. A Vy, pokud se tímto výsledkem budete řídit, tak budete prodávat možná zbytečně levně, možná bude naopak nabídková cena přehnaná a to prodej zbytečně prodlouží. 

 

Co ovlivňuje cenu nemovitosti?

Každá nemovitost má svoje specifika, která ovlivňují její hodnotu. Pokud posuzujeme například hodnotu bytu, musíme vzít v úvahu mnoho parametrů:

 

Co cenu bytu obecně zvyšuje?

 

Co cenu bytu obecně snižuje?

 

Pokud jste zvědaví, jaká je cena Vašeho bytu, nebo už chcete Váš byt prodat, tak mi prosím napište zprávu nebo mi zavolejte, rád Vám připravím profesionální tržní odhad Vašeho bytu.

                      Děkuji a přeji Vám hezký den

                                                      Roman Svoboda

                                                      mob: 777 679 988

                                                      email: roman@romansvoboda.cz

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení