Jak ovlivňuje pozornost úspěch v životě?

Ebook_PozornostProč se tolik lidí zajímá o pozornost? Jaký význam přikládáte své každodenní pozornosti? Je pozornost důležitá vůbec důležitá? Co to je ten fokus?

Zdroj úspěchu, po kterém lidé touží a který hledají v dnešní době plné nejrůznějších technologií, najdete v sobě. Kamkoli přijdete je tam nějaký chytlavý zvuk nebo krásný a velký obraz, který se snaží upoutat Vaši pozornost. Ten hledaný zdroj úspěchu se jmenuje lidská pozornost, jinak řečeno fokus.

Proč to všichni dělají?

Protože, když ten člověk anebo firma upoutá Vaši pozornost, získá si Vaši důvěru, potom Vám může něco nabídnout a Vy na to s největší pravděpodobnosti zareagujete a koupíte si nabízený produkt či službu.

Kdo rozhoduje o tom zda to skvělé modré auto od BMW nebo ta neslíbatelná rtěnka Vás osloví? Výrobci? Ten chytlavý zvuk anebo velký obraz? VY? Anebo někdo jiný?

Jediný kdo rozhoduje o tom, jestli si dotyčný produkt či služba získá Vaši pozornost, jste VY sami. Ano, opravdu jste to jen VY sami, kdo rozhoduje zda to auto nebo rtěnka si získá Vaši pozornost. Ten živý obraz auta či polibek od krásné ženy s neslíbatelnou rtěnkou chtějí u Vás vyvolat dobré pocity a spustit ve Vaší hlavě prožitý příběh na základě čeho Vás ten doprovodný zvuk či jasný obraz zaujme a zůstane Vám v hlavě.

Máte opravdu na vybranou anebo jste jen ve vleku daných událostí?

Ano, můžete si vybrat. VY jste kdo rozhoduje zda budete mít svůj vlastní cíl či vizi anebo budete součástí cíle či vize někoho jiného. Pokud jste součástí cíle někoho jiného tak velmi často to ani sami nevíte, protože vše funguje na podvědomé úrovni bez Vaší cílené pozornosti.

Na co dávám svou pozornost, zaměřuji svůj fokus nebo-li se plně soustředím to roste a čemu nedávám dostatečnou a potřebnou pozornost to se ztrácí a pomalu mizí …

Nemůžete se pořádně soustředit? Jak to udělat, aby jste dali plnou pozornost jen svému cíli?

Největší síla a energie je ukrytá ve Vašem zdroji. Tento zdroj je schovaný ve Vás, ve Vašem nitru. Pokud Vám pošle ego nějakou myšlenku do hlavy, na kterou nechcete zaměřit svou pozornost, tak je důležité zůstat v klidu a na tuto nechtěnou myšlenku NEreagovat. To je jako, když do hodiny chcete dokončit důležitý úkol a ego Vám tam pošle krásný obraz nádherně tvarované ženy v červeném krajkovém prádle a do toho slyšíte, jak blondýnka říká: “Chci Tě”. Co ta představa s Vámi udělá? Pokračujete na velmi důležitém úkolu anebo myslíte jen na … 🙂 Vůbec nezáleží na tom, jestli ta myšlenka je pozitivní nebo negativní. Nereagujte na ní!  Vím je to složitý, ale vy to postupně zvládne. Věřím Vám! Myšlenka na ženu sama přišla, tak i sama odejde. 🙂 Myslím tu myšlenku, ne tu ženu. Tím získáte ticho a klid v hlavě. A teprve potom je možné se napojit na vesmírnou knihovnu, ze které si můžete vytáhnout jakoukoli informaci anebo vše co potřebujete vědět.

Co získáme napojením se na vesmírnou inteligenci?

Napojení se na vesmírnou inteligenci získáváme možnost celkového vědění, najdeme ztracený cit, schopnost hlubokého propojení s ostatními lidmi, zvířaty i věcmi a především znovu objevíme svůj tvořivý a skrytý potenciálem. Dále nám to pomůže určit svůj životní cíl a své vrozené schopnosti. Dá nám to schopnost pojmenovat své vize, schopnost vidět svou životní cestu a uvědomit si, co všechno můžeme světu nabídnout, co si přejeme zhmotnit v tomto světě a kam máme směřovat svou pozornost. Skvělé na tomto propojení našeho fyzického těla s vesmírem je, že nic nežádáme pouze stačí, když pečlivě pozorujeme a vnímáme co je kolem nás.

Pro dosažení velkých cílů a vizí je dobré se naučit pracovat s energiemi a vědomě je využívat, protože mají neuvěřitelně velkou sílu. Naše plná pozornost a zodpovědnost ke svému tělu nám umožní uzdravení vnitřních zranění nebo rozpuštění obtěžujících bloků či vyléčení nemocí. A k tomu je zapotřebí velké množství energie.

Příklad ze života.

Nejvíce jsem si uvědomil sílu své pozornosti, když jsem se rozhodl, že zhubnu. Dal jsem si za cíl zhubnout 26 kg. A abych své snažení podpořil, tak jsem se ještě vsadil s Vláďou, který měl podobnou postavu jako já a se kterým se znám už od školky.

Při mém hubnutí jsem jasně poznal jakou neuvěřitelnou moc má mé přesvědčení a můj fokus, který jsem zaměřil jen na svůj cíl a tomu jsem se také každý den věnoval. Přestože mi mé nejbližší okolí nevěřilo anebo se k tomu raději nevyjadřovalo. 🙁

Já jsem byl přesvědčený, plně jsem věřil svému cíli a po celou tu dobu jsem měl před očima jasný cíl: “Zhubnu 26 kg” a čím více jsem si věřil, tím lépe mi šli kila dolu. Díky dosahovaným výsledkům mi vzrůstalo přesvědčení, že to dokážu a že to opravdu dám. Po nějakém čase, kdy mi to šlo velmi dobře, tak jsem si svůj cíl zvýšil z původních 26 kg na konečných 36 kg. A svůj cíl zhubnout 36 kg jsem dosáhl během 13 měsíců, z původních 121 kg na 85 kg.

Bylo pro mě důležité, že jsem se zaměřil jen sám na sebe a lidi ze svého okolí jsem požádal ať mé snažení neshazují různými poznámkami a neznevažují mé prozatímní výsledky. Dařilo se mi, čím dál tím více a původně pesimističtí lidé najednou neměli vítr pro své “kocábky” s negativními plachtami. 🙂

Cíle zhubnout se mi podařilo dosáhnout jenom změnou myšlení, bez jakýchkoli prášků anebo nezáživného cvičení či jakéhokoli pohybu navíc než jsem dělal před tím. Mým cílem bylo zhubnout, abych se nepotil, jak dveře od prasečího chlíva, když ujdu pár stovek metrů anebo vyjdu pár pater. Svou pozornost jsem zacílil na mé zhubnutí a můj cíl byl jasně daný a neměnný! A ani připomínky ostatních lidí mě nezviklaly a ve své snaze a úsilí jsem vytrval a svého cíle jsem opravdu došel. Máte také jasně daný cíl?

Prosím odpovězte si na následující otázky:

Co pro Vás znamená Vaše pozornost?

Máte své priority, čemu věnujete a čemu nechcete věnujete pozornost? Víte přesně jaké činnosti to jsou a máte v tom jasno?

Jak moc věnujete pozornost svému cíli nebo dané činnosti?

Jakému cíli chcete věnovat svou úplnou pozornost?

Kolik cílů máte na dnešní den? A kolik jste jich už splnili?

Jak mohu zvýšit úspěšnost svého cíle pomocí pozornosti?

  • o svůj cíl usiluji, když vnitřně cítím, že je možný
  • mám jasný obraz nebo-li představu o svém cíli a opravdu mu věřím
  • zaměřím se sám na sebe a své cíle, ostatní lidi neřeším
  • najdu si člověka, který mi věří a bude mě podporovat
  • čemu dávám pozornost to roste a co nemá mou pozornost to mizí
  • požádám lidi ze svého okolí, aby můj cíl neshazovali různými poznámkami a neznevažovali mé dosavadní výsledky

 

Potřebujete uspět a nedaří se Vám udržet svou pozornost? Kontaktujte mě, rád vám pomohu. 🙂

 

Je pozornost důležitá?

http://onlinefilmy.patwist.com/focus-2015-cz-dabing-online-film