Jak se naladit na své vyšší JÁ?

ruka pro světlo

Co pro Vás znamená čas pro sebe? Máte chvíli sami na sebe? Kde se cítíte nejlépe? Kolik minut věnujete každý den sami sobě?

Co si představíte, když se řekne čas pro sebe? Jaký máte z toho pocit?

Krásný pocit, zahřeje Vás to? Anebo nevíte o čem je řeč a je to podle Vás blbost?

Když jsem se s termínem Čas pro sebe poprvé setkal, tak jsem si říkal co to sakra je? Čas pro sebe, co to je za blábol? Jaký čas pro sebe? Vždyť ten čas je pořád se mnou, tak proč ho mám řešit. To je zase někdo chytrej anebo velkej mimoň (omlouvám se obyvatelům obce Mimoň), když potřebuje čas pro sebe. Proč jsem si to myslel? Protože já jsem byl mimoň, já jsem vůbec nepochopil podstatu této věty. 🙂 Proč je to důležité?

Přicházeli mi následující otázky a začal jsem si na ně odpovídat:

Jaký jsi?

Jsem společenský a miluji lidi.

Ok, jsi společenský…to je fajn. A opravdu miluješ všechny lidi na planetě?

Hmm.. To asi ne.

Aha.

Kolik těch lidí musí být, které miluješ, abys byl u toho šťastný a spokojený?

… (ticho)

No pár a musím mít s nimi něco společného a hlavně … si s nimi rozumět.

Aha.

A jsi opravdu šťastnej a spokojenej, když budeš s těmi lidmi od rána do večera? Každý den od pondělí do neděle celých 24 hodin a pak znovu a zase?

Ne, to nechci.

Moment, co jsem si to odpověděl? Že s těmi milovanými lidmi nechceš být pořád?

A proč bych měl být s nimi pořád, když to tak necítím?

Co to k sakru je? Na začátku jsem si myslel, respektive jsem měl ten pocit, že jsem společenský a že lidi miluji. A teď jsem si najednou odpověděl, že s nimi nechci být pořád.

Není v tom rozpor?

No je, no.

Ok, a s kým tedy chceš být? S jakým člověkem chceš být v tu chvíli, když né s těmi milovanými lidmi?

S kým?

No..

S kým tedy?

No, s nikým. Jen já sám.

Hmm není to zvláštní, měl jsi ještě před pár minutami pocit, že chceš být s milovanými lidmi a vypadalo to, že i na pořád a ono to tak není, souhlasíš?

Hmm.

Cítíte v tom rozpor?

No jo.

A proč chcete být sám?

Abych měl klid. Čas chvíli přemýšlet, nějakou dobu být sám, mít svůj klid, odpočinul si a utřídit myšlenky. Mít čas sám na sebe. Bez vyrušování, lidí a rušivých zvuků. Mít čas jen pro sebe!

Super! To je přesně klíč od dveří Vaší tajné komnaty, kde se dá objevit svůj zdroj.

Příklad ze života:

Jak jsem objevil svůj zdroj.

Ležel jsem v klidu na posteli. Žádný zvuk. Myšlenky co mi pořád chodily, najednou přestaly. Klid. Úplné ticho, v hlavě nebyla ani jedna myšlenka.

Hmm, to neznám. Co to je? Zvláštní pocit. Před tím jsem tento stav nikdy nepozoroval a nezažil.

Zaměřil jsem celou svou pozornost (vnímání) na své tělo. A najednou to přišlo. Začal jsem cítit takové nepatrné šimrání, příjemné svědění, určitý nepatrný tlak a cítil jsem jako, že na mě něco působí, ale ve dlaních se to nezastavuje a prochází to mou kůží. Jak jsem zjistil, že se to ve dlaních nezastavuje, protože by se tlak v mých dlaních začal zvětšovat, ale byl pořád takový nepatrný. 🙂 Bylo mi to příjemné, pozoroval jsem to a čekal co se bude dít dál.

Množství energie procházející přes mé dlaně se nepatrně zvětšilo. Všiml jsem si že když v hlavě nemám vůbec žádnou myšlenku, tak to množství energie procházející přes mé dlaně je větší než když jednotlivé myšlenky občas do mé hlavy příjdou. 🙂

Když se mi to začalo líbit a chtěl jsem to prozkoumávat dál a dál tak se zrovna rozhodlo mé ego, že mi do toho začne kecat a pouštělo mi do hlavy další a

další myšlenky až mi mou hlavu zahltil myšlenkami a přestal jsem cítit tu energii.

Ze začátku je velmi obtížné se soustředit JEN na své tělo, protože máte potřebu reagovat na každou myšlenku která Vám přijde. Je důležité přestat věnovat pozornost těm různým myšlenkám, co Vám do hlavy přichází a vypadají, že jsou extrémně důležité.

Nezabývat se jimi, nereagovat na ně a nechat je dál plynout, oni po čase zmizí a budete mít v hlavě ticho a klid. A nebyla tam ani jedna myšlenka a tu chvíli jste schopni cítit velké množství energie, které proudí do Vašeho těla. Měl jsem při tom měl pocit napojení

na další prostor, někam dál, do vesmíru…nedokážu ten pocit přesně popsat. Ale cítil jsem, že to bylo mnohem silnější než jsem já.

Pokud chcete také objevit svůj zdroj, který je propojen s vesmírem (životem nebo bohem, záleží na Vás jaké slovo je Vám bližší, ale všechny ty slova vyjadřují jednu podstatu), tak si prosím položte nasledují otázky a najděte na ně odpovědi:

Kde se cítíte opravdu nejlépe? Kde je přesně to Vaše místo?

A jste na tom místě vždy sám(a)?

Je toto místo pro Vás bez jakýchkoli rušivých zvuků a vlivů?

Pokud toto místo máte, tak si tam sedněte nebo lehněte a jen klidně seďte nebo ležte a pozoruj své myšlenky, jak přicházejí a zase odcházejí. Ego Vám tam bude pouštět různé myšlenky, tyto myšlenky však nechte bez povšimnutí plynout dál.

Mé přání, které je vyslyšeno: “Buď prosím trpělivý a odměnou Ti bude úplné ticho v Tvé hlavě a nebude tam žádná myšlenka. Věřím Ti, Ty to zvládneš, máš v sobě dostatečnou trpělivost, zažiješ proud energie a napojení na něco vyššího než jsi sám(a).”

Pak vnímejte své pocity a místa, kde ucítíte na svém těle určité množství energie.

Důležité shrnutí závěrem:

  1. Jaké je Vaše místo, kde se cítíte skvěle a máte tam dobré pocity? Najděte si ho.
  2. A jste na tom místě vždy sám(a)?
  3. Je toto místo pro Vás bez jakýchkoli rušivých zvuků a vlivů?
  4. Pozorujte své myšlenky. Myšlenky přijdou, tak také odejdou, pokud se jimi nebudete zabývat a dále je rozvíjet.
  5. Buďte prosím trpělivý. Když se to nepovede dnes, tak to zkuste zítra znova. :)

Chcete být napojeni na svůj zdroj a toužíte plavat v proudu života? Pokud ano, tak z toho mám velkou radost. 🙂 Prosím napište mi o tom.

Foto: picjumbo.com